دانشمقاله ها

کشف دو سیاره زمین‌مانند بیگانه اطراف ستارگان!!

سیاره‌های قابل سکونت زیادی در نزدیکی زمین وجود دارد نسبت به آنچه که ما تا به حال تصور کرده‌ایم. یک تیم تحقیقاتی در حیاط خلوت کیهانی ما دو سیاره زمین‌مانند کشف کرده است و آنها در منطقه‌ای مناسب قرار دارند که بر روی سطوح احتمالا سنگی آنها آب شکل می‌گیرد. با آوای کیهان همراه باشید

این سیاره‌ها یک خورشید شناخته شده به نام ستاره Teegarden دارند که فقط در 12.5 سال نوری زمین است. (یک سال نوری، فاصله‌ای است که نور طی یک سال یا تقریبا 6 تریلیون مایل یا 10 تریلیون کیلومتر طی می‌کند.

دو سیاره به سیاره‌های درونی سیستم خورشیدی ما شباهت دارند.

ماتیا زچمیستر، دانشمند تحقیقاتی در موسسه آستروفیزیک در دانشگاه گوتینگن در آلمان، در بیانیه‌ای گفت: “دو سیاره به سیاره‌های درونی سیستم خورشیدی ما شباهت دارند.” “آنها فقط کمی سنگین‌تر از زمین هستند و در منطقه به اصطلاح قابل سکونت قرار دارند، جایی که آب می‌تواند در فرم مایع وجود داشته باشد.”
با توجه به مشاهدات این پروژه، دنیاهای تازه پیدا شده به دور ستاره اصلی خود با دوره‌های تقریبا پنج و 11 روز به ترتیب می‌چرخند. این سیارات در مقایسه با سیارات در اطراف خورشید خود ما بسیار سریع هستند (حتی عطارد در 88 روز یک بار به دور مدارش میچرخد)، اما Teegarden ستاره کوتوله ام – نوعی ستاره که نور و انرژی کمتری از خورشید خود ما تولید می‌کند.

تیم تحقیقاتی افزوده است که سیارات بیشتری می‌توانند در منظومه شمسی ستاره Teegarden پیدا شوند، چرا که بسیاری از ستاره‌ها دارای بیش از یک سیاره هستند که در اطراف آنها می‌چرخند.

ترجمه: سارا سیدحاتمی

منبع : space

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 × 4 =


دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن